Główni szwajcarscy detaliści zamierzają zadebiutować kartami upominkowymi Bitcoin

Manor i Valora wykorzystują obecny szum kryptograficzny do sprzedaży kart podarunkowych Bitcoin w swoich sklepach w całej Szwajcarii.

Boom na kryptowaluty w Szwajcarii wkroczył w inny wymiar dzięki sprzedawcom detalicznym wprowadzającym bony i karty podarunkowe Bitcoin ( BTC )

Według szwajcarskiego dziennika Tages-Anzeiger, Manor – największa w kraju sieć domów towarowych – sprzedaje już karty kuponów Bitcoin w 59 swoich oddziałach.

Tymczasem gigant handlu detalicznego Valora rozpocznie sprzedaż kart podarunkowych BTC w swoich kioskach w całym kraju od 1 kwietnia.

Nazwane „Cryptonow”, kupony The News Spy pochodzą ze stajni Värdex Suisse, firmy świadczącej usługi finansowe zajmujące się kryptowalutami. Värdex jest również spółką zależną dużej szwajcarskiej giełdy kryptowalut Bitcoin Suisse.

Według Simona Grylki, szefa operacji w Värdex, Cryptonow oferuje prosty kanał onboardingu dla potencjalnych użytkowników kryptowaluty, których odstraszają zwykłe sposoby pozyskiwania wirtualnej waluty. Dla Grylki kupon Cryptonow jest podobny do cyfrowych złotych monet.

Karty kuponów Cryptonow będą dostępne w trzech różnych wariantach, od 100 do 500 franków (od 107 do 535 USD). Produkt karty podarunkowej Värdex Bitcoin pojawia się w związku z ciągłym wzrostem w szwajcarskiej branży krypto i blockchain.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, 50 największych firm blockchain w Crypto Valley osiągnęło ponad 680% wartości od połowy 2020 roku.

Ponieważ akceptacja handlowców BTC wciąż rośnie, właściciele Cryptonow mają ograniczone możliwości wydawania swoich kart podarunkowych Bitcoin

Obecnie dostępne dla nich opcje to realizacja kuponów za pośrednictwem usługi wymiany lub sprzedaż kwoty BTC załadowanej na kartę za pomocą jednego z 70 bankomatów Bitcoin obsługiwanych przez Värdex.

Jednak przy stałych i marginalnych opłatach pobieranych przez detalistów za nabycie kart, Cryptonow w swojej obecnej iteracji wydaje się być przede wszystkim nowatorskim sposobem zdobywania Bitcoinów.

Chociaż istnieje kilka sposobów oferowania handlu kryptowalutami na karty podarunkowe, Cryptonow jest jednym z pierwszych produktów, które oferują karty podarunkowe z kryptowalutą.

Korzystanie z kart podarunkowych do zakupu kryptowalut jest popularne na arenie handlu peer-to-peer, zwłaszcza w jurysdykcjach o słabo rozwiniętej infrastrukturze usług finansowych.